Dodatki

Szyjąc swoją wymarzoną odzież lub inne akcesoria oprócz wyboru odpowiednich tkanin bądź dzianin, niezwykle istotne będą dodatki, które zadecydują o efekcie końcowym naszych kreacji.

DODATKI KRAWIECKIE – OFERTA

Sklepy stacjonarne Bławatek i sklep internetowy etkaniny.pl oprócz najróżniejszych tkanin i dzianin z metra oraz licznych akcesoriów pasmanteryjnych –  posiadają w swojej ofercie dodatki krawieckie. W naszych sklepach dostępne są dodatki krawieckie takie jak flizelina, ocieplina, ortalion kaletniczy, sztywnik, ściągacz i filc. Wprowadziliśmy do naszego asortymentu także wypełnienie w postaci kulek silikonowych. Mamy nadzieję, że nasi klienci kompleksowo zaopatrzą się we wszystkie niezbędne produkty do pracy twórczej w Bławatku. Tracenie czasu na poszukiwania dodatków w wielu różnych miejscach, może czasem osłabić twórczy zapał! 

FIZELINA – CO TO  TAKIEGO?

Dodatki w krawiectwie często są elementem niezbędnym. Przykładem  może być fizelina. Coż to takiego? To rodzaj włókniny, która służy do usztywnienia i modelowania tkanin. Jest łatwa w użyciu, trwała, plastyczna. Fizelinę z klejem mocuje się do tkaniny za pomocą przeprasowania żelazkiem. Dzięki temu prostemu zabiegowi wzmocnić można przeszycia, paski w odzieży, uszytwnić kołnierzyki i rewersy, ładnie ułożyć dekolty. Fizelina jest dodatkiem niedrogim, zdecydowanie poprawia komfort szycia oraz wpływa na ostateczny wygląd wykonanego projektu. Podobną rolę pełnią różnego rodzaju sztywniki.

OCIEPLINA – MATERIAŁ WSZECHSTRONNY

Warto także wspomnieć o ocieplinie. Ocieplina dostępna w naszych sklepach najczęściej używana jest w krawiectwie, w sezonie jesienno – zimowym. Wszywana pod kurtki i płaszcze stanowi dodatkową ochronę przed zimnem. Ocieplina, dzięki swoim antyalergicznym właściwościom wykorzystywana jest często do szycia narzut, lekkich kołder, rożków dla dzieci. Może być wypełnieniem do poduszek i zabawek hand made. Ocieplina jest dodatkiem bardzo uniwersalnym, bezpiecznym i tanim, dlatego jest szeroko i chętnie stosowna w najróżniejszych krawieckich projektach. 

ZAPRASZAMY PO FILC I INNE DODATKI

W swojej ofercie posiadamy również filc. Ten materiał, dostępny w różnych kolorach i grubości, głównie zdobył serca osób szyjąch torby i torebki oraz łapcie. To także tkanina idealna do projektów DIY, które dekorują nasze wnętrza. Filc na metry jest materiałem o wielu możliwościach, dlatego polecamy go tworzenia różnego rodzaju rękodzieła.

Serdecznie zapraszamy do naszych sklepów po dodatki krawieckie! 

Nasze sklepy stacjonarne

Nasze produkty znajdziesz również na platformach:

Strona używa ciasteczek.
OK